Wypełnienie bruzd i zmarszczek

Cofnąć czas!

Słońce, wolne rodniki, stres, palenie tytoniu i wreszcie upływ czasu powodują, że w naszej skórze ubywa włókien kolagenowych oraz kwasu hialuronowego, ważnego składnika skóry wiążącego cząsteczki wody.

Co to jest wypełnianie zmarszczek?

Zanikanie kwasu hialuronowego powoduje wiotkość skóry, a w niektórych miejscach powstawanie zmarszczek i bruzd. Można uzyskać spłycenie i wygładzenie zmarszczek podając bezpośrednio do skóry wypełniacze zmarszczek zawierające egzogenny kwas hialuronowy, identyczny pod względem budowy z endogennym – naszym własnym – powstałym w skórze.

Kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczach zmarszczek jest produkowany na drodze fermentacji bakteryjnej. W celu zapobieżenia szybkiemu rozpadowi kwasu hialuronowego jego cząsteczki zostały wzmocnione specjalnymi „mostkami”. Proces ten, zwany usieciowaniem powoduje, że substancja wypełniająca utrzymuje się w skórze 6–15 miesięcy.

Na czym polega?

Zabieg wypełnienie zmarszczek polega na śródskórnym podaniu pod zmarszczkę żelu zawierającego kwas hialuronowy w postaci zastrzyków. W efekcie następuje redukcja lub likwidacja zmarszczek.

Wskazania

– fałdy nosowo-wargowe,

– zmarszczki między nosem i ustami

– opadnięte kąciki ust

– linie marionetki przy ustach

– zmarszczki między brwiami

– doliny łez

Wypełnienie pionowych zmarszczek między brwiami, kurzych łapek oraz poziomych zmarszczek na czole może być łączone z zabiegiem usuwania zmarszczek mimicznych.

Sposób wykonania

Po znieczuleniu miejscowym kremem oraz dezynfekcji skóry lekarz wykonuje zastrzyki z kwasu hialuronowego w wybrane miejsca. Zabieg wypełnianie zmarszczek wraz ze znieczuleniem trwa około 45 minut. Nie wymaga wcześniejszego wykonania testów alergicznych. Bezpośrednio po zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego może wystąpić w miejscu wkłucia niewielkie zaczerwienienie. Czasem pojawiają się małe krwiaczki, które znikają po około 7 dniach.

Preparaty stosowane w naszym gabinecie:

– Stylage

– Neauvia

Przeciwskazania

– ciąża i laktacja

– stany zapalne skóry, np. opryszczka

– kolagenozy

– alergia na kwas hialuronowy

Jak często wypełniać zmarszczki?

Wypełnienie i spłycenie zmarszczek wystarcza na 6–15 miesięcy w zależności od stosowanego preparatu kwasu hialuronowego. Zanikanie wypełniacza jest przyspieszane przez słońce i palenie tytoniu.

Efekt odległy wypełniania

Dzięki wypełnieniu zmarszczek i bruzd i jednoczesnym zwiększeniu produkcji twarz na długo zyskuje młody i zadbany wygląd.